Tipy, jak ušetřit a tím se vyhnout půjčkám

26. září v 08:13

Půjčky na nás dnes zírají zpoza každého rohu. Narazíme na ně při surfování na internetu, také při sledování našeho oblíbeného seriálu, jelikož jsou do nich zakomponované, a když do nich zakomponované nejsou, čekají nás v reklamách, kterých je zbytečně moc.

V současné době jsou žádané konkrétně nebankovní půjčky, které jsou v mnoha případech opravdu výhodnější než bankovní půjčky. Je nutné uvést na pravou míru, že nebankovní půjčky jsou taktéž férové a důvěryhodné jako bankovní půjčky, i když si to mnozí neuvědomují. Ostatně je taky nutné říct, že jsou to půjčky jako všechny ostatní, tudíž jsou to závazky, které nás následujících několik měsíců či let budou sužovat. Je lepší se jim vyhnout, ale jde to vůbec?

V dnešní době neustálého zdražování a zvyšujících se potřeb, které jsou ostatně velmi, velmi drahé, je vyhnutí se půjčkám takřka nemožné. Lidé se domnívají, že šetření nezvládnou, ale je to jen o zvyku – jako vlastně všechno.

Abyste ušetřili nebo aby se vám peníze případně vrátily, máme pro vás pár tipů.

Ušetřete za energie a vodu

Lidé si neuvědomují, že nejvíce se platí za vodu a elektřinu. Energie jsou neustále se zdražující samozřejmost, bez které bychom nemohli fungovat. Každý měsíc platíme zálohy, které sice nejsou měsíčně nijak velké, ale na začátku roku při vyúčtování zjistíme, jak obrovská suma to byla. A ostatně se také dozvíme, jestli budeme muset doplácet či jestli se nám něco vrátí. Bohužel většinou doplácíme, a to nemalé peníze.

V případě, že chcete být mile překvapeni a chcete, aby se vám peníze vrátily, máme pro vás tipy. Ušetřete na energiích. Ve zkratce to znamená vyměnit klasické žárovky za LED žárovky, více sprchování místo koupání, taktéž si pořiďte myčku a při topení dlouho nevětrejte.

Pozor na nakupování potravin

Zrádné a drahé je nakupování potravin. Kupujeme většinou hlouposti, to, co nepotřebujeme. Doporučujeme proto nakupovat se seznamem, díky kterému se budeme takzvaně držet na uzdě. Kromě toho doporučujeme vyhýbat se slevovým akcím, které nás vždycky nalákají na věc, po které ani netoužíme a kterou ani nestihneme zkonzumovat či spotřebovat.