Krátkodobé nebankovní půjčky online

15. června v 11:42

Současným trendem je stále větší využívání online prostředí pro jakékoli služby a svět půjček není výjimkou. Přístup na internet umožňuje půjčit si velmi rychle peníze v podstatě odkudkoli a do značné míry tak zvyšuje počet lidí se šancí půjčit si. Ne každý chce totiž jezdit a často i opakovaně do banky vzdálené třeba desítky kilometrů od jeho bydliště.

Stále oblíbenější jsou tak krátkodobé nebankovní půjčky online, které rychle a jednoduše pomáhají vyřešit stav akutního finančního nedostatku. Poměrně dost lidí u nás nemá šanci si ze svých příjmů naspořit finanční rezervu a tak ho každý do problémů mohou přivést třeba neočekávané výdaje kvůli rozbité pračce či drahému školnímu výletu dítěte. Žádost o tento typ půjčky lze podat pohodlně online odkudkoli, stačí mít jen počítač, tablet či chytrý mobil a přístup na internet. Někdy stačí dokonce jen poslat SMS nebo zavolat.

Úvěrovými odborníky jsou za krátkodobé pokládány zpravidla půjčky se splatností v řádu jednoho až několika týdnů a úvěrovanou částkou ve výši začínající už na několika stokorunách končící kolem 20 000. Nejčastěji si lidé prostřednictvím nebankovních online půjček do 10 000 Kč. U řady společností se pro řádně platící klienty nabízí různé benefity, jako například možnost půjčit si při druhém a dalším úvěru vyšší částky.

Vyplatí se i ve finančně krizové situace si úvěr rozmyslet a porovnat si několik různých nabídek. Pokud opravdu potřebujete jen překlenout jen krátkou dobu čekání na výplatu nebo nemocenskou a peníze vrátíte velmi rychle, nemusíte často za půjčku zaplatit ani korunu navíc.  Při porovnávání nabídek krátkodobých půjček často není nejlepším parametrem známé RPSN (roční procentní sazba nákladů), které sice může vypadat hrozivě (stovky i tisíce procent), ale fyzicky zaplatíte jen pevně stanovený poplatek a nic navíc.